تبلیغات
بدون سانسور


بدون سانسور
www.2044.mihanblog.com
نویسندگان
نظر سنجی
شبکه های اجتماعی برای شما :

سال نو مبارک بر همه ایرانیان مبارک

نرم نرمك می رسد اینك بهار،خوش به حال روزگار!بوی باران بوی سبزه بوی خاك شاخه های شسته باران خورده پاك آسمان آبی و ابر سپید برگهای سبز بید عطر نرگس رقص باد نغمه شوق پرستو های شاد خلوت گرم كبوترهای مست نرم نرمك می رسد اینك بهار خوش به حال روزگار!

www.2044.mihanblog.comسال نو مبارک بر همه ایرانیان مبارک

نرم نرمك می رسد اینك بهار،خوش به حال روزگار!بوی باران بوی سبزه بوی خاك شاخه های شسته باران خورده پاك آسمان آبی و ابر سپید برگهای سبز بید عطر نرگس رقص باد نغمه شوق پرستو های شاد خلوت گرم كبوترهای مست نرم نرمك می رسد اینك بهار خوش به حال روزگار!

تا ساعاتی دیگر عقربه های ساعت که به لحظه مقرر برسند آن آهنگ معروف و نوستالژیک همیشگی پخش خواهد  شد و خبر نو شدن سال به همه خواهد رسید. اتفاقی که  ایرانی ها و فارسی زبان ها هر سیصدو شصت وپنج روز و شش ساعت آن با آداب و رسوم مختلف و با شدت و حدت متفاوت در سراسر ایران و جهان گرامی می دارند. پس پیشاپیش و از همین طریق حلول سال جدید شمسی و طلیعه نوشدن روزگار را به شما کاربران محترم وب سایت بدون سانسور تبریک عرض می نماییم.

 از روزها پیش بود که خیل پیامک های تبریک عید ایرانی از ترس اختلالات شبکه شب عید برای هم ارسال می شد و در آن عید سعید باستانی را به هم تبریک می گفتند و می گویند و آرزوهای نیک برای همدیگر می کنند، می شد صدای پای نوروز را شنید. از پیامک ها هم اگر نبود از این گرد بهاری که به قامت شکوفه روی درخت های کوچه و خیابان نشسته بود هم می شد کم کم صدای پای بهار را شنید. اگر چشمتان به جمال شکوفه ای هم روشن نشد از صدای ترقه ها و بمب های دست ساز شب چهارشنبه سوری لابد خواب از چشمانتان پریده و امید آمدن روز نو در نوروز در شما پدید آمده است. این هم اگر نشد بی شک از ترافیک و شلوغی خیابان ها در آخر سالی لابد فهمیده اید که خبری در راه است. همه اینها را هم اگر متوجه نشده باشید دیگر افزایش قیمت شب عید را که درک کرده اید؟حالا نمی گویم اهل پسته خوردن هستید ولی روی هر چیز دیگری هم اگر دست می گذاشتید می شد فهمید که خبری در راه است.

 همه اینها هم اگر نبود از حاجی فیروزهای دایره بدست خیابان ها، از دختران گلفروش چهار راه ها که نرگس شیراز به شما تعارف می کنند، از سنبل های  رنگ به رنگ گل فروشی ها، از شادی بچه ها، از فرش های شسته روی دیوارها، حتی از سخنرانی های آقای رئیس جمهور هم می شد فهمید که بهار در راه است.

بهاری که اکنون به در خانه ها رسیده و دیگر نیازی نیست به قول آن شاعر معروف از سیم خاردار هم بگذرد، که الان در خانه هاست.

 اما بهار دل های ما کی می رسد؟ نوروز افکار و نیات ما چه زمانی است؟ رخت لباس رفتارهای زشت و غلط ما کی عوض می شود؟ آیا در این بهار که ممکن است پنجمین، پانزدهمین، سی و پنجمین، پنجاهمین یا حتی آخرین بهار عمر باشد چیزی تغییر می کند یا نه؟ یا ما همان آدم های قبلیم که تنها بر حسب عادت به استقبال بهار رفته ایم؟

 بهار که تنها برای درختان و گیاهان نیست که به قول مولانا:

گفت پیغمبر ز سرماى بهار تن مپوشانید یاران زینهار

زآن که با جان شما آن میکند کان بهاران با درختان میکند

بهار دیگری از راه رسیده که می تواند یک بهار معمولی و تکراری باشد یا بهاری مهم و متفاوت برای ما، بهاری که در آن جان ها تازه شوند. امید آنکه بهار پیش رو بهار بهترین ها برای شما هموطنان عزیز باشد. وب سایت بدون سانسور از همین کانال ارتباطی همیشگی سال نو را به شما تبریک عرض می کند و آرزوی بهترین ها را برای شما دارد. نوروز و روز نوی شما مبارک.برچسب ها: نرم نرمك می رسد اینك بهار، خوش به حال روزگار!، سال نو مبارک بر همه ایرانیان مبارک،
[ جمعه 1 فروردین 1393 ] [ 09:00 ق.ظ ] [ با مرام ]

درباره وبلاگ

چه کسی می گوید که گرانی شده است؟
دوره ارزانی است
دل ربودن ارزان
دل شکستن ارزان
دشمنی ها ارزان
تن عریان ارزان
آبرو قیمت یک تکه نان
ودروغ از همه چیز ارزانتر
قیمت عشق چقدر کم شده است
کمتر از آب روان
وچه تخفیف بزرگی خورده قیمت هر انسان !
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :