تبلیغات
بدون سانسور


بدون سانسور
www.2044.mihanblog.com
نویسندگان
نظر سنجی
شبکه های اجتماعی برای شما :


بررسی دلایل فتنه‌انگیزی در میان شیعیان عراق؛

روحانی نمای شیعه‌ای که با داعش همکاری می‌کند!

 فتنه «الصرخی» با چه اهدافی در کربلا صورت گرفت؟+ تصاویر


بررسی‌های دقیق انجام شده و سیر تحرکات، اقدامات، موضع گیری ها و اضهار نظرهای 2 سال اخیر الصرخی، یعنی پس از ظهور مجدد وی، حکایت از آن دارد که او از سوی یکی از سازمان های اطلاعاتی و امنیتی منطقه - که به احتمال زیاد عربستان سعودی است - به طور کامل حمایت و پشتیبانی مالی و... می شود.

جالب توجه این است که اظهارات و موضع‌گیری‌های منطقه‌ای الصرخی نیز در "تمامی موارد" بر علیه مواضع شیعیان و منافع انان در منطقه است.

وی تاکنون بارها مقامات جمهوری اسلامی ایران و همچنین حکومت بشار اسد را مورد انتقادات شدید خود قرار داده است.


وی همچنین بارها انقلابیون بحرین را، که مشاهده ظلم آل‌خلیفه علیه آنان، قلب هر شیعه‌ای را به درد می‌آورد، شورشی و فتنه‌گر نامیده است!!

تمام اینها در حالی است که در بحران اخیر عراق، الصرخی، از داعش و شورشیان استان فلوجه، که بارها و به صراحت علیه تمامی شیعیان جهان موضع‌گیری کرده‌‌اند، حمایت کرده است!

روی ادامه مطلب کلیک کنید


بررسی دلایل فتنه‌انگیزی در میان شیعیان عراق؛


روحانی نمای شیعه‌ای که با داعش همکاری می‌کند!


 فتنه «الصرخی» با چه اهدافی در کربلا صورت گرفت؟+ تصاویر
درحالی که عراق در حال جنگ علیه تروریست‌های داعش است، کشورهای غربی سعی دارند با نادیده گرفتن عناصر تروریستی جنگ عراق را یک جنگ داخلی فرقه‌ای سنی و شیعه قلمداد کنند. در این راستا ائتلاف دولت قانون به رهبری نور المالکی که بخش اعظم کرسی‌های مجلس این کشور را در انتخابات اخیر از آن خود کرده است، هدف این سیاستگذاری قرار گرفته است. غربی‌ها مدعی هستند که نوری المالکی سنی‌های عراق را از قدرت کنار گذاشته و همین موضوع عامل پیوستن سنی‌ها به گروهک داعش است و از این رو فشار بر نوری المالکی برای انصراف از سمت نخست وزیری آینده عراق در دستور کار این کشورها قرار گرفته است.
 
درواقع حوادثی که در آخرین جلسه مجلس این کشور برگزار شد نیز موید این مساله است. اسامه النجیفی" رییس سابق مجلس عراق پس از درخواست استراحت نیم ساعته، ساختمان مجلس را به همراه دیگر نمایندگاه ائتلاف متحدون ترک کرد و با خروج نمایندگان عراق از مجلس این جلسه برای انتخاب ریاست‌های سه گانه به حد نصاب نرسید.

اما فرقه گرایی و بر هم زدن وحدت عراق تنها در زمین سنی‌ها صورت نمی‌گیرد. در این زمینه اخیرا حوادثی در شهر کربلا رخ داد که نشان دهنده پی‌گیری این مساله در میان شیعیان نیز هست. فردی به نام «‌ محمود حسن الصرخی»‌ که ادعای ارتباط با  امام زمان (عج) را دارد عامل این فتنه بود که طی این غائله در درگیری‌های بوجود آمده حدود 30 نفر کشته و زخمی شده و بسیاری از هواداران وی دستگیر شدند.

محمود الحسنی الصرخی از شخصیت‌های دینی شیعه در کربلا است که داعیه مرجعیت دارد و در کربلا، بصره و چند شهر شیعی عراق هوادارانی دارد. جالب اینجاست که درحالی که عراق درگیر جنگی تمام عیار علیه داعش است و خطر این گروهک تروریستی با توجه به حمایت‌های فراوان مالی و لجستیکی کشورهای مرتجع منطقه از این گروه تروریستی هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود، وی به مخالفت با آیت الله سیستانی اشتهار و با فتوای جهاد آیت الله سیستانی برای جنگ با داعش نیز مخالفت کرده است.

محمود الحسن الصرخی کیست؟

اما حسن الصرخی کیست و چه ماموریتی دارد؟

سید محمد بن عبدالرضا بن محمد الصرخی" معروف به " آیت الله سید محمود حسنی الصرخی" متولد کاظمین و روحانی نمایی است که ‍‍‍‍‍پس از سقوط رژیم منحله بعث سابق عراق برای اولین بار با لباس روحانیت در ملاعام ظاهر شد و ضمن اعلام مرجعیت و معرفی خود به عنوان مرجع اعلای شیعیان، مدعی ارتباط با امام زمان شد! البته برخی شایعات نیز وجود دارد که گفته می شود نام اصلی وی "محمود التمیمی" از عشایر سنی مذهب بنی تمیم در استان دیالی عراق است.

وی همچنین مدعی شده که از شاگردان حضرت آیت الله سید محمد باقر صدر و سید محمد صادق صدر بوده که البته این ادعا از سوی دیگر شاگردان این دو مرجع عالیقدر شهید، مانند حضرت آیت الله سید کاظم حائری، که چندین سال است از عراق به ایران هجرت کرده و در قم سکونت دارد - ایشان پدر معنوی جنبش صدر عراق به شمار می رود - تکذیب شده است.او که پس از ظاهر شدن به سرعت مورد توجه رسانه‌های خبری جهان به ویژه رسانه‌های ضد ایرانی و ضد شیعی قرار گرفت، در مدت زمان بسیار کوتاهی با نام "سید حسنی" شهرت یافت.

چند روز پس از اولین ظهور وی، او اظهارات شدید اللحنی علیه نیروهای آمریکایی بیان کرد و آنان را اشغالگر خواند و خواستار خروج فوری اشغالگران از عراق شد.دو روز پس از اظهارات ضد آمریکایی "الصرخی" که در آن زمان در شهر کربلا مستقر شده بود، هوادارانش با حمله به تعدادی از نیروهای امریکایی موفق شدند 3 نفر را بکشند. بلافاصله پس از آن عملیات نیروهای امریکایی به کمک ارتش عراق به دفتر او حمله کردند، اما وی پیش از آن ناپدید شده بود.

از آن زمان تا سال گذشته یعنی نزدیک به 4 سال از "الصرخی" خبری نبود. شایعات در مورد محل پنهان شدن وی افزایش یافت. برخی می گفتند به لبنان فرار کرده زیرا در آنجا رؤیت شده اما عده ای دیگر معتقد بودند در مناطق جنوب عراق پنهان شده است. اما برخی افراد زودباور که ادعاهای الصرخی درباره ی دیدار با امام زمان را باور کرده بودند، معتقد بودند که او غیبت کرده و نزد امام زمان رفته است.اما بررسی‌های دقیق انجام شده و سیر تحرکات، اقدامات، موضع گیری ها و اضهار نظرهای 2 سال اخیر الصرخی، یعنی پس از ظهور مجدد وی، حکایت از آن دارد که او از سوی یکی از سازمان های اطلاعاتی و امنیتی منطقه - که به احتمال زیاد عربستان سعودی است - به طور کامل حمایت و پشتیبانی مالی و... می شود.

جالب توجه این است که اظهارات و موضع‌گیری‌های منطقه‌ای الصرخی نیز در "تمامی موارد" بر علیه مواضع شیعیان و منافع انان در منطقه است.

وی تاکنون بارها مقامات جمهوری اسلامی ایران و همچنین حکومت بشار اسد را مورد انتقادات شدید خود قرار داده است.وی همچنین بارها انقلابیون بحرین را، که مشاهده ظلم آل‌خلیفه علیه آنان، قلب هر شیعه‌ای را به درد می‌آورد، شورشی و فتنه‌گر نامیده است!!

تمام اینها در حالی است که در بحران اخیر عراق، الصرخی، از داعش و شورشیان استان فلوجه، که بارها و به صراحت علیه تمامی شیعیان جهان موضع‌گیری کرده‌‌اند، حمایت کرده است!
حسن الصرخی چه ماموریتی دارد؟

به نظر می‌رسد حسن الصرخی ماموریت ایجاد جنگ فرقه‌ای در میان شیعیان را برعهده دارد. با توجه به اینکه بیشترین جمعیت عراق را شیعیان تشکیل می دهند و بعد از شیعیان کردها و بعد از آن سنی‌ها در اقلیت قرار دارند، ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی در این کشور نمی‌تواند اهداف کشورهای مرتجع عربی و همچنین همپیمانان غربی آنان درعراق را محقق کند. اینکه فردی شیعه نسبت به خطری که داعش در عراق برای عراقی‌ها ایجاد کرده است سکوت می کند و جهت بی اثر کردن فتوای آیت الله سیستانی اقدام می‌کند خود به خوبی نشان از اهداف فتنه « الصرخی »‌ در کربلا دارد. چراکه وقایع عراق نشان می‌دهد که گروهک تکفیری داعش در عراق به هر لحاظ خصومت خود را با شیعیان بیش از پیش نشان داده است و تنها در یک فقره 300 زندانی یکی از زندان های این کشور را که عموما به زعم داعشی‌ها جرم‌شان شیعه بودن و یا حمایت از حمایت از دولت و مردم عراق بوده را اعدام کرده است.

به هر جهت مشخص است که فتنه « الصرخی»‌ برای تداوم حضور داعش در عراق و همچنین بی دفاع نمودن عراق در مقابل حملات این گروهک تروریستی انجام پذیرفته و این فتنه به دنبال سیاست بی کفایت نشان دادن دولت نور المالکی برای ساقط کردن دولت وی انجام گرفته است.طبقه بندی: اجتماعی،
برچسب ها: تصاویر - فتنه «الصرخی» با چه اهدافی در کربلا صورت گرفت؟،
[ شنبه 14 تیر 1393 ] [ 12:46 ب.ظ ] [ با مرام ]

درباره وبلاگ

چه کسی می گوید که گرانی شده است؟
دوره ارزانی است
دل ربودن ارزان
دل شکستن ارزان
دشمنی ها ارزان
تن عریان ارزان
آبرو قیمت یک تکه نان
ودروغ از همه چیز ارزانتر
قیمت عشق چقدر کم شده است
کمتر از آب روان
وچه تخفیف بزرگی خورده قیمت هر انسان !
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :